Ürünler
 
   
Bitkiler
 
   
  Zararlılar
 
   

 
 
   
  » TRİFORT 80 WP « İlaçlara Dön
   
 
 

Ürün Dosyalar

  Bitki Adı  Zararlı Adı  Uygulama Dozu ve Dönemi  SİHAS (gün)
         
Ürün Ruhsatı
Ürün Etiket - 1
Ürün Etiket - 2
Güvenlik Bilgi Formu
   
  Ürün Detayları
   
  Kullanım Şekli
Meyvecilikte; Elma ve armut karaleke hastalığına karşı çiçek gözleri kabardığı zaman ilk ilaçlama, pembe gonca (elma), beyaz rozet (armut) devresi ikinci ilaçlama, çiçek taç yapraklarının :%70-80’döküldüğünde üçüncü ilaçlama, hava şartlarına göre 10 günlük aralıklarla ilaçlamaya devam edilir.

Şeftali kayısı’da monilya: 1. ilaçlama çiçeklenme başlangıcında (% 5-10 çiçekte ), 2. ilaçlama tam çiçeklenmede (%90-100 çiçekte ) iken yapılır.

Erik cep hastalığı: 1. ilaçlama tomurcukların kabardığı dönemde, 2. ilaçlama çiçek taç yapraklarının % 80’i döküldüğü dönemde yapılmalıdır.

Şeftali yaprak delen: 1. ilaçlama son baharda yaprak dökümünden hemen sonra, 2. ilaçlama ilk baharda çiçek tomurcukalrı açılmadan önce yapılmalıdır.

Nohutta: antraknoz hastalığına karşı, ekimden 3-4 saat önce nohut tohumları bir saat süreyle su içerisinde ıslatıldıktan sonra, yarım saat müddetle bir sergi üzerine yayılarak havalandırılmalı ve gerekli miktar ilaçla karıştırılarak ekilmelidir. Yeşil aksam için; Bölgede nohut yaprak ve dallarında 2-3 mm çapında yuvarlak veya uzunumsu kahverengi lekeler tespit edilir edilmez ilaçlamaya başlanır ve 7-10 gün ara ile hastalığın şiddetine ve meteorolojik şartlara göre 2-5 uygulama yapılır.

Tarla ve ada tavşanına karşı: Fidan ve bağ omcalarının toprak seviyesinden bir metre yüksekliğe kadar olan kısımları ıslanıncaya kadar ilaçlanır.

Fındıkta yedi uyur: fındıkların süt olum devresinden itibaren zararı görülür görülmez ilaçlamaya başlanır.
  ........................................................................................................................
  Karışabilirlik Durumu
Karışabilirlik durumu: Benomyl, carboxin, Triadimenol terkipli ilaçlarla karıştırılabilir. Bakırlı fungusitlerle karıştırılamaz. Bitkilere bakırlı ilaç uygulanmışsa hemen ardından thiram etkili maddeli ilaç tatbikatı yapılmamalıdır. Bakırlı ilaç tatbik edilmişse aradan iki haftalık bir sürenin geçmesi beklenmelidir.
  ........................................................................................................................
   
   
   
  Her Hakkı Saklıdır ©2016  

Anasayfa   |   Bitki Koruma   |   Bitki Besleme   |   Tarım İlaçları   |   Bitki İlaçlama   |   İletişim

 

Copyright © Niğde Web Tasarım